Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Другу людину в світі вилікували від ВІЛ

Автор:

|

Березень 05, 2019

|

Рубрика:

Другу людину в світі вилікували від ВІЛ

Тімоті Рей Браун (на фото), відомий як «Берлінський пацієнт», єдина людина, яку вилікували від ВІЛ, може, нарешті, мати компанію. Через десять років після того, як Браун прославився завдяки трансплантації стовбурових клітин, яка ліквідувала його ВІЛ-інфекцію, аналогічна трансплантація від донора, що має ВІЛ-резистентні клітини, вилікувала іншу людину, яку назвали «лондонським пацієнтом». Про це повідомляє ресурс Science.

“Це велика справа”, говорить Шарон Левін (на фото), яка очолює Інститут інфекцій та імунітету ім. Пітера Догерті в Мельбурні, Австралія. “Це говорить нам, що Тімоті Браун не був «єдиним разом”. Хоча втручання, які зазнали ці два пацієнти, можна буде застосувати лише для невеликої кількості  із 37 мільйонів ВІЛ-інфікованих людей у всьому світі, їхні історії вказують на стратегії, які можуть бути більш широко застосовані».

Для лікування раку крові обидва ВІЛ-інфіковані чоловіки піддалися трансплантації стовбурових клітин від людей, які перенесли мутацію в гені CCR5. Раніше кожен з пацієнтів приймав токсичні хімікати в режимі “кондиціонування”, призначеного для знищення існуючих ракових клітин кісткового мозку. Після того, як ВІЛ-резистентні клітини крові, отримані з транспланта, витіснили уразливі клітини реципієнтів, два пацієнти припинили прийом антиретровірусних препаратів, які стимували розвиток інфекції.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply