Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Дональду Трампу порадили не смикати лева за хвіст

Автор:

|

Липень 22, 2018

|

Рубрика:

Дональду Трампу порадили не смикати лева за хвіст

За повідомленням агенції Isna у неділю, 22 липня, Президент Ірану Хасан Рухані застеріг чинного господаря Білого дому від продовження ворожої політики щодо ісламської республіки. «Америка повинна знати, що війна з Іраном – мати всіх воєн», – заявив іранський лідер і додав. – «Містере Трамп, що не смикайте лева за хвіст. Інакше ви про це пошкодуєте».

На початку травня Дональд Трамп оголосив про вихід США з Спільного всеосяжного плану дій, укладеного між Іраном та групою держав у 2015 році. Документ передбачає виконання офіційним Тегераном низки кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Потім Вашингтон розширив санкції проти Ірану і зажадав від держав-союзників припинити купувати нафту у цієї країни під загрозою санкцій щодо компаній-закупівельників.

Іран у відповідь поскаржився в Міжнародний суд ООН, а також оголосив, що у випадку блокування експорту іранської нафти перекриє Ормузьку протоку. А через неї йде близько 20 відсотків усього світового постачання нафти з різних країн. Наприклад, Бахрейн, Катар і Кувейт інших виходів до моря не мають. Через Ормузьку протоку також прходять танкери Саудівської Аравії, ОАЕ та Іраку.

Світлина: президент Ірану Хасан Рухані.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply