Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Дмитра Фірташа відпустили і знову заарештували

Автор:

|

Лютий 21, 2017

|

Рубрика:

Дмитра Фірташа відпустили і знову заарештували

Українського бізнесмена затримали 21 лютого у Відні після того, як суд дозволив передати його Сполученим Штатам. За словами речниці австрійської прокуратури, арешт стосується нової справи, де українця звинувачують у відмиванні коштів та зв’язках із злочинністю в Іспанії. Як це вплине на його екстрадицію у США – наразі не відомо. Адже Іспанія претендує на те ж саме.

Попри це, прес-служба Дмитра Фірташа твердить протилежне – жодного затримання не було. «Інформація про арешт не відповідає дійсності. Там не було поліції. Судовий пристав відтіснив журналістів, які не давали йому вийти із зали суду», – заявили представники бізнесмена.

Однак інформацію про арешт Дмитра Фірташа підтвердили інші ЗМІ та журналіст журналу «Time» Саймон Шустер, який повідомив про це у Твіттері. Зрештою арешт підтвердила прокуратура Відня. Як виявилось, затримання відбулося на підставі європейського ордеру, виданого в Іспанії.

За даними журналіста Сергія Щербини, затримали бізнесмена на 48 або 72 години, після чого оберуть запобіжний захід – або застава, або тюрма. «Це так званий екстрадиційний арешт», – пояснив пан Щербина.

Зазначимо, сьогодні австрійський суд задовольнив вимогу про екстрадицію Дмитра Фірташа у США. Однак остаточне рішення прийматиме федеральний міністр юстиції. Дмитра Фірташа оголошено у розшук Іспанією та США, що закриває йому доступ до близько 100 країн. За океаном українцю загрожує 50 років позбавлення волі через корупцію.

Світлини: Reuters, Слово і Діло.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply