Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Для поліцейської місії ОБСЄ потрібен консенсус

Автор:

|

Січень 04, 2017

|

Рубрика:

Для поліцейської місії ОБСЄ потрібен консенсус

0104___04-1

У середу, 4 січня, чинний голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), міністр закордонних справ та інтеграції Австрії Себастьян Курц разом з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним виступив на організованому у Маріуполі спільному брифінгу. Оскільки це сталося у другий день візиту високопоставленого європейського політика у прифронтову зону, він вже мав достатньо інформації та особистих спостережень для висновків. І концентровано виклав їх такими словами: «Нас не влаштовує статус-кво, який є нині, і ми хочемо докласти зусиль, щоб відбулися зміни на краще».

Щодо Мінських угод, у котрі так люблять вірити за кордоном, то Себастьян Курц продемонстрував схильність і до реалізму (стан виконання домовленостей викликає стурбованість), і до оптимізму (ситуація на момент їх підписання була гіршою, ніж зараз). Високий гість також наголосив, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ буде розширювати зони свого контролю на всю територію Донбасу. А першочергове значення при цьому має забезпечення режиму припинення вогню.

На жаль, журналісти не почули нічого конкретного про поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі, запровадження якої так чекають в Україні. Себастьян Курц нагадав, що в ОБСЄ усі рішення ухвалюються консенсусом, тобто – лише одноголосно. А ще вказав на необхідністьзусиль Києва і Москви, додавши, що через два тижні планує нанести візити в обидві столиці.

Світлина: dpa.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply