Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Для чого Майк Помпео їде у Центральну Європу

Автор:

|

Лютий 09, 2019

|

Рубрика:

Для чого Майк Помпео їде у Центральну Європу

Держсекретар США відправляється з візитами в Угорщину, Словаччину і Польщу, повідомляє у суботу, 9 лютого, інтернет-видання «Deutsche Welle». Оголошено таку мету цього турне – переконати союзників у необхідності посилити опір Росії і Китаю в торгівлі, енергетичній безпеці та сфері права.

За словами не названого високопосадовця Білого дому, недостатня активність США у Центральній Європі призвела до появи вакууму в цьому регіоні, який охоче заповнили Росія і Китай. Офіційний Вашингтон має тепер намір боротися тут за «позитивний вплив». Для всіх названих країн послання Майка Помпео сформульовано однаково: «Ми очікуємо, що ті, кому допомагають США, не будуть надавати підтримку нашим суперникам. Обов’язок союзників – охороняти свободу в Європі».

Ще очільник американського зовнішньополітичного відомства наголосить на тому, яку роль зіграли Сполучені Штати при розпаді східного блоку близько 30 років тому. До слова, востаннє держсекретар США відвідував Братиславу 20 років тому. В Угорщину президент США їздив в останній раз у 2006 році. Президент Росії Володимир Путін, тим часом, тільки торік двічі відвідував цю країну.

Світлина AFP: Майк Помпео.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply