Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Діячі культури РФ виступили проти узаконення цензури

Автор:

|

Березень 13, 2019

|

Рубрика:

Діячі культури РФ виступили проти узаконення цензури

Понад сто діячів культури і правозахисників з асоціацій «Вільне слово», «ПЕН-Москва» і «Санкт-Петербурзький ПЕН-клуб» виступили проти прийнятих Держдумою законопроектів про заборону фейковий новин і образи влади в ЗМІ та інтернеті. Текст заяви опублікувало видання Colta. Серед підписантів звернення – письменниця Людмила Улицька (на фото), літературний критик Олександр Архангельський, журналіст Сергій Пархоменко, поет Лев Рубінштейн, правозахисниця Зоя Светова, член Ради з прав людини при президенті (РПЛ) Леонід Нікітінський та інші.

Автори звернення зазначили, що ніхто не може бути примушений до вираження своїх думок і переконань або відмови від них, згідно зі ст. 29 Конституції Росії, а також нагадали про гарантію свободи масової інформації та заборону цензури. Тим часом, говориться в повідомленні, згадані закони встановлюють право чиновника на власний розсуд «під надуманими і довільними приводами» забороняти поширення будь-якої інформації і блокувати медійні ресурси. «Мова йде про грубе чиновницьке свавілля, про цинічне нехтування конституційними правами громадян Російської Федерації. Йдеться про створення нестерпних дискримінаційних умов для російської медійної індустрії, – зазначають журналісти і правозахисники. Законопроекти про заборону фейків і образу влади в ЗМІ та інтернеті внесла в грудні група парламентаріїв на чолі з сенатором Андрієм Клішасом, їх прийняли в остаточному читанні 7 березня. Після цього РПЛ закликав Раду Федерації відхилити їх і відправити на доопрацювання.

За образу влади передбачається штраф до 100 тис. рублів, а повторне порушення загрожує арештом на строк до 15 діб. За відмову видалити «фейкові новини» ЗМІ будуть штрафувати на суму до 1 млн. рублів, а їх сторінки будуть блокуватися Роскомнадзором в досудовому порядку.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply