Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Дітей до самогубства схиляли через Інтернет

Автор:

|

Лютий 12, 2017

|

Рубрика:

Дітей до самогубства схиляли через Інтернет

Нацполіція України виявила у соціальній мережі групи, де підлітків поступово доводили до наміру позбавити себе життя. Правоохоронці вже заблокували діяльність таких спільнот та оприлюднили перелік осіб, які є їх постійними учасниками . Інформацію про це розміщено 12 лютого  на сайті Міністерства внутрішніх справ України.

Схожі суїцидальні групи зазвичай називають «Море китів» та «Тихий дім». Для вступу у спільноту адміністратори вимагали, щоб діти пройшли певні випробування. Спершу належало написати певного кшталту текст у себе на сторінці. Далі підлітка вивчали на здатність вчинити самогубство через спілкування у «VK». Після затвердження учасникам давали певну кількість завдань (зазвичай до 50), які потрібно було фіксувати через фото чи відео. Вони переважно стосувалися нанесення собі каліцтв. Якщо протягом визначеного терміну його не виконували – учасників виганяли зі спільноти.

Коли адміністратор впевнений, що дитина вже готова до самогубства, – створюють аудіо-файл з музикою, де головним героєм є підліток. У ньому обговорюють всі його проблеми, озвучені раніше, та пропонують вчинити суїцид, який потрібно зробити через онлайн-трансляцію. Надалі цей матеріал продається через Інтернет або ж Dark Net (прихована частина інтернету, де можна придбати та подивитись незаконні речі та ін.)

Департамент кіберполіції просить бути обережними із соціальними мережами та пропонує повідомляти про підозрілі групи на контактні дані: https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374- 37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні). Схожі спільноти часто створюють заново.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply