Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

День перемоги над нацизмом у Німеччині 

Автор:

|

Травень 08, 2018

|

Рубрика:

День перемоги над нацизмом у Німеччині 

Інтернет-видання «Deutsche Welle» у вівторок, 8 травня, присвятило цій темі спеціальну статтю. Одразу сказано, що німецький уряд не відзначає 73-ту річницю закінчення у Європі Другої світової війни.

У Німеччині, як і у переважній більшості європейських країн, її останнім днем ​​ вважається 8 травня. Найбільш відомою подією, яка відбувалася в країні цієї дати, став виступ тодішнього федерального президента Ріхарда фон Вайцзеккера у сорокову річницю закінчення війни, коли він вперше назвав 8 травня днем визволення німців від нацизму .

Останнім часом, зазвичай, офіційні заходи з цього приводу в Німеччині організовують лише у круглі річниці. «Але це не означає, що про розв’язаної нацистами Другій світовій війні, про їх жахливі злочини німцям нагадують тільки раз в п’ять років. Опрацювання власної історії йде в Німеччині повсякденно – у школах і за сприяння незліченних громадських і приватних ініціатив», – наголошує «Deutsche Welle».

Отож, на 8 травня в Німеччині офіційних заходів не анонсовано. У розкладі федерального канцлера Анґели Меркель на поточний тиждень не заплановано нічого, що має відношення до подій 73-річної давності. Втім, журналісти не виключають, що вона привітає з перемогою над нацизмом Еммануеля Макрона і Петра Порошенка 10 травня в Ахені, де зустрінеться з президентами Франції та України.

Світлина з сайту «Deutsche Welle»: військове кладовище у Північному Рейні-Вестфалії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply