Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Декомунізація з переодяганням

Автор:

|

Червень 13, 2017

|

Рубрика:

Декомунізація з переодяганням

Про неї 13 червня розповідає інтернет-газета «Українська правда». Ще не бачена методика виконання відомого закону винайдена у Запорізькій області. А полягає вона у тому, що пам’ятники персонажам епохи тоталітаризму переробляють на скульптурні зображення інших історичних осіб.

У повідомленнях місцевих ЗМІ вже вдалося розшукати два випадки таких «переодягань». Село Лозоватка замість Володимира Леніна отримало болгарина-переселенця Діакова. А у селі Новоолексіївці пішли ще далі – переробили засновника більшовицької партії на творця першої української конституції гетьмана Пилипа Орлика.

Як твердять, видозмінення скульптур приносить чималу вигоду й заощаджує так потрібні у місцевих бюджетах кошти. Не доводиться витрачати їх на демонтаж і перевезення  пам’ятника та організацію його зберігання. Наголошують, що переробка одного Леніна обійшлася у 7 тисяч гривень. Відомо кілька випадків, коли демонтовані фігури купували. Але так щастить не всім. Тепер маємо інший метод позбутися ознак минулого. Правда, сумнівно, що він є правильним з морально-етичної точки зору. Чомусь боляче усвідомлювати, що зображення видатного гетьмана «було» донедавна Леніним.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply