Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Далеко позаду залишимо «Гради»

Автор:

|

Жовтень 09, 2018

|

Рубрика:

Далеко позаду залишимо «Гради»

Державний концерт «Укроборонпром» оприлюднив на своєму сайті у вівторок, 9 жовтня, інформацію про новий вид зброї українського виробництва, який зараз вперше демонструється на міжнародній виставці «Зброя та Безпека». Йдеться про 122-міліметрову реактивну систему залпового вогню БМ-21 УМ «Берест».

Нову бойову машину створено на Шепетівському ремонтному заводі, що входить до складу «Укроборонпрому». У виробництві використовуються лише українські комплектуючі. «Берест» призначений для заміни БМ-21 «Град» – старої, ще радянської установки. Її почали випускати понад 50 років тому, але вона досі залишається на озброєнні українського війська. Між тим «Берест» набагато кращий.

Нове шасі вітчизняного виробництва значно розширює бойові можливості новинки. Цифрова система управління вогнем дозволяє екіпажу, не покидаючи кабіни, проводити підготовку до стрільби. Нові цифрові технології інтегрують «Берест» у систему обміну інформацією на полі бою і дозволяють у режимі реального часу отримувати точні координати ворога.

Потужність залпу збільшено до 50 реактивних снарядів, замість 40 у «Граді». Є й ще чимало переваг «Береста» над «Градом». Зокрема, це точність ведення вогню, інтеграція у цифрові системи управління та наведення артилерії, вища мобільність та зменшення часу на підготовку до залпу. А ще вдалось значно зменшити вартість установки у порівнянні із аналогами.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply