Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Дайте волю в Інтернеті!

Автор:

|

Листопад 01, 2018

|

Рубрика:

Дайте волю в Інтернеті!

Американський дослідницький центр «Freedom House» оприлюднив у четвер, 1 листопада, свою чергову доповідь. Судячи з неї, Україна увійшла до п’ятірки тих країн, де свобода в інтернет-просторі за останні п’ять років скоротилася найбільше.

У числі головних причин такого стану, експерти називають конфлікт з проросійськими сепаратистами на сході України та інформаційну війну Києва з Москвою. У доповіді наголошується, що саме це стало причиною блокування у 2017 році низки популярних російських платформ, в тому числі найбільшої російської соціальної мережі «ВКонтакте».

Наводяться також факти, коли українським користувачам соцмереж загрожувало тюремне ув’язнення за статтями про екстремізм і сепаратизм, хоча їхні пости не містили закликів до насильства. Ситуацію з інтернет-свободою в Україні також погіршили перебої із зв’язком на окупованих територіях країни, напади на журналістів та технічні диверсії по обидві сторони конфлікту.

Freedom House, однак, зазначає, що Україна, навіть після падіння індексу свободи на 12 пунктів, залишається в категорії країн з «частково вільним» інтернет-простором. У п’ятірку країн, де свобода в інтернеті за останні п’ять років погіршилася найбільше, увійшли також Камбоджа, Венесуела, Єгипет і Туреччина.

А от Росію Freedom House класифікує як країну з невільним інтернет-простором.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply