Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Чинний президент Чехії не підтвердив прогнозів

Автор:

|

Січень 13, 2018

|

Рубрика:

Чинний президент Чехії не підтвердив прогнозів

Чеська статистична служба (CSU) у суботу, 13 січня, повідомила, що на президентських виборах, які завершилися цього дня, жоден з кандидатів не набрав абсолютної більшості. Нікого не здивувало лідерство чинного президента Мілоша Земана, за якого проголосували 38,65 відсотка виборців. Однак цей результат виявився відчутно меншим, ніж передбачалося. Адже соціологи твердили про його підтримку на рівні 42-45%. Другим став Іржі Драгос, що набрав 26,56 відсотка. Крім них у першому турі брали участь ще сім претендентів.

Мілош Земан відомий своєю проросійською позицією. Він, зокрема, закликав визнати російську анексію Криму і стверджував, що іслам загрожує Європі «суперхолокостом». Виборці, які, за результатами опитувань, підтримують чинного президента, в основному, проживають у сільській місцевості.

Натомість колишній очільник Академії наук Іржі Драгос користується популярністю у міських жителів. Він виступає як незалежний кандидат і підтримує членство Чехії в складі НАТО і Євросоюзу, однак відхиляє участь країни у квотах з розподілу біженців.

Тепер суперництво між обома кандидатами продовжиться у другому турі голосування, який повинен відбутися 26-27 січня.

Світлина Reuters: Мілош Земан та його дружина голосують на виборчій дільниці у Празі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply