Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Чи випробують у Молдові сценарій для Донбасу?

Автор:

|

Лютий 04, 2017

|

Рубрика:

Чи випробують у Молдові сценарій для Донбасу?

У Кишиневі 4 лютого перебуває міністр закордонних справ та інтеграції Австрії і чинний голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Себастьян Курц. Інтернет-портали цитують його слова, сказані на брифінгу: «Ми будемо намагатися допомогти розрядити невирішені конфлікти. Основна мета ОБСЄ – врегулювання придністровського конфлікту, беручи до уваги принцип суверенітету і територіальної цілісності Молдови у поєднанні з особливим статусом для придністровського регіону».

Високоповажний гість вже провів перемовини з президентом республіки Ігорем Додоном. Нагадаємо, що він порівняно недавно приступив до виконання обов’язків глави держави і є лідером Партії соціалістів. Отож, як представник лівих політичних сил, схильний до пошуку компромісів і навіть вже побував з візитом у самопроголошеній республіці та спілкувався з її лідером. Після зустрічі з Себастьяном Курцом на своїй сторінці у соцмережі Facebook Ігор Додон написав, що «процес придністровського врегулювання повинен завершитися реінтеграцією Молдови і Придністров’я, причому з особливим статусом Придністров’я всередині країни».

Голова ОБСЄ не приховує наміру невідкладно відвідати Тирасполь і провести переговори з керівництвом Придністров’я. Нагадаємо, що ще до розпаду СРСР з цього регіону, де 60% мешканців становлять росіяни й українці, чулися заклики до виходу зі складу республіки. Тоді була здійснена потужна пропагандистська кампанія, внаслідок якої у населення виникли побоювання, що на хвилі націоналізму Молдова приєднається до Румунії. У 1992 році, після невдалої спроби влади вже суверенної Молдови силою упокорити бунтівну провінцію, Придністров’я стало фактично непідконтрольною Кишиневу територією.

Термін «особливий статус» з подачі Кремля постійно вживається щодо Донбасу. Тому цілком імовірно, що у Молдові нині створюють прецедент, яким згодом будуть тиснути на українську владу.

На світлині: Ігор Додон і Себастьян Курц.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply