Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Чи все добре, що «приватизація»? 

Автор:

|

Червень 25, 2018

|

Рубрика:

Чи все добре, що «приватизація»? 

Інтернет-видання «Економічна правда» у понеділок, 25 червня, повідомляє, що Фонд державного майна України видав наказ про приватизацію державного пакета акцій у розмірі 68,0095% статутного капіталу Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату (ЗАлК). Загалом приватизацію у нас в державі прийнято вважати позитивним процесом. Але залишається відкритим запитання – чи завжди вона відповідає інтересам держави?

У цьому конкретному випадку відомо, що підприємство у січні-березні 2018 року збільшило чистий прибуток у 9,1 раза у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 327,168 мільйона гривень (майже $12,5 мільйона). Тут впору згадати про курку, що несе золоті яєчка.

Відомо також, що власником ЗАлКу в 2004 році стала російська група «СУАЛ». Через  три роки комбінат перейшов під контроль російської алюмінієвої компанії «РусАл». Після багаторічних судових позовів винесено вердикт про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ЗАлКу і повернення цього пакета в державну власність. То чи варто було докладати стільки зусиль лише заради того, щоб знову віддати у приватні руки прибуткове підприємство? І чи не виявляться знову, що ці руки ростуть з держави-окупанта?

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply