Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Чи вдасться стягнути з «Газпрому» $12 мільярдів?

Автор:

|

Січень 10, 2019

|

Рубрика:

Чи вдасться стягнути з «Газпрому» $12 мільярдів?

Інтернет-видання «Deutsche Welle» у четвер, 10 січня, розповідає про новий позов, який Державна компанія «Нафтогаз України» скерувала до Стокгольмського арбітражу. Відповідачем значиться російський концерн «Газпром».

Голова компанії Андрій Коболєв напередодні обґрунтував позов загрозою падіння ціни української газотранспортної системи (ГТС) після будівництва Росією газогонів в обхід України. За його словами, «Газпром», після будівництва газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік», перестане «виконувати свої зобов’язання перед “Нафтогазом” як власником контракту». Втім, українська сторона готова відмовитися від позову, якщо буде укладено новий довгостроковий контракт за європейськими стандартами.

«Фактично ми говоримо російським колегам: якщо ви будуєте (йдеться про обхідні маршрути – ред.) і не хочете транспортувати, то компенсуйте. Якщо хочете транспортувати і готові підписати довгостроковий контракт за європейськими правилами, з гарантіями, що ці гроші заплатите, ми готові від позову відмовитися, або переглянути його, або змінити його», – заявив Андрій Коболєв.

Світлина: Андрій Коболєв.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply