Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Чутки про бунт арештантів надто перебільшені

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

Чутки про бунт арештантів надто перебільшені

0111___05--22

Вчора ввечері низка Інтернет-порталів повідомила сенсаційну новину – у Лук’янівському слідчому ізоляторі (СІЗО) міста Києва сталася сутичка між його персоналом та колишніми бійцями батальйону «Торнадо». Подекуди текст було сформульовано так, що складалося враження, начебто напад було вчинено ззовні. У тім числі й з кривавими подробицями, у які було важко повірити. То що ж трапилося насправді?

Як учить теорія журналістики, інформація повинна бути або правдивою, або офіційною. Отож, у четвер, 12 січня, управління зв’язків із громадськістю та засобами масової інформації Генеральної прокуратури України оприлюднило свій коментар, з якого вимальовується інша картина інциденту.

У Києві вже впродовж тривалого часу йде суд над колишніми військовослужбовцями спеціального батальйону Міністерства внутрішніх справ України «Торнадо», яких звинувачено у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких злочинів у зоні АТО. 11 січня десятьох осіб після чергового засідання суду привезли до СІЗО, де їх утримують під вартою. У приміщеннях збірного відділення вони відмовилися повертатися до камер і вчинили опір працівникам, а один з них демонстративно порізав собі вухо. Охорона висушена була заблокувати бунтарів та викликати поліцію. Врешті «торнадівці» припинили опір і повернення до своїх камер. До переліку їх протиправних вчинків додався «опір представникові влади» під час виконання ним службових обов’язків.

Того ж дня заступник міністра юстиції України Денис Чернишов на брифінгу підтвердив факт учорашнього інциденту на території Лук’янівського СІЗО. Зокрема чиновник уточнив епізод з вухом. Підсудний, який відрізав собі його частину, таким чином хотів висловити протест. Мовляв, слідчі й судді не чують його позиції, то для чого тоді вухо? Постраждалого від власної руки відвезли до лікарні, де пришили відрізаний шмат вуха у належне місце.

Чиновник, окрім того заявив, зо жодних дій щодо конвоїрів і працівників СІЗО не було.

На світлині: триває процес над групою «торнадівців».

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply