Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Чотири сотні постраждалих під час акцій у Бухаресті

Автор:

|

Серпень 11, 2018

|

Рубрика:

Чотири сотні постраждалих під час акцій у Бухаресті

Інтернет-видання «Радіо Свобода» у суботу, 11 серпня, розповідає про масові протести, що відбуваються по всій Румунії. Соціально активні громадяни вимагають відставки уряду і проведення нових парламентських виборів. Вони звинувачують правлячу Соціал-демократичну партію в корупції, називаючи її «Партією злодіїв». За різними даними на вулиці вийшло від 60 до 100 тисяч осіб. У жандармерії повідомили, що після мітингу в сстолицці затримано 33 людини. Зведено вісім кримінальних справ.

Протестувальники зібралися на центральній площі Бухареста і заблокували рух на прилеглих вулицях. Потім вони почали кидати пляшки з водою. Правоохоронці витіснили учасників мітингу з центральної площі і застосували сльозогінний газ, водомети та світлошумові гранати. Постраждало понад 400 людей. Президент Клаус Вернер Йоганніс засудив жорсткі дії жандармерії і публічно зажадав термінових пояснень від очільника Міністерства внутрішніх справ.

Ініціаторами протесту, який називають «емігрантським», стали румуни, що живуть і працюють за кордоном. Зокрема, в країни Західної Європи виїхало від трьох до п’яти мільйонів румунських громадян. Більшість пояснює таке своє рішення відсутністю перспектив вдома.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply