Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Чорнобиль підставляє обличчя Сонцю

Автор:

|

Січень 10, 2018

|

Рубрика:

Чорнобиль підставляє обличчя Сонцю

Перша сонячна електростанція України матиме потужність 1 мегават. А спорудити її вирішили за якихось сто метрів від широковідомого «саркофагу» Чорнобильської АЕС. Про це 10 січня розповідає агенція AFP.

«Ця сонячна електростанція може задовольнити потреби селища середнього розміру, або близько 2000 квартир», – сказав в інтерв’ю виданню голова українсько-німецької компанії Solar Chernobyl Євген Варягін. Встановлення усіх 3800 фотоелектричних панелей обійшлося в один мільйон євро (майже $ 1,2 млн). Окупитися інвестиції повинні за сім років.

Україна, припинивши купувати газ у Росії, прагне використовувати потенціал Чорнобильської зони відчуження, яка оточує атомну електростанцію і непридатна для сільського господарства. Запрацює нова сонячна електростанція вже найближчим часом. Встановлення понад рік тому нового величезного купола над руїнами пошкодженого реактора дозволило нарешті реалізувати проект сонячної електростанції.

І це лише початок. Дешева земля і близькість енергетичних мереж роблять Чорнобиль особливо привабливим для вкладання коштів у використання тут сонячної енергії.

Світлина AFP.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply