Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

Чорнобиль: 4-й енергоблок вже під ковпаком

Автор:

|

Листопад 29, 2016

|

Рубрика:

Чорнобиль: 4-й енергоблок вже під ковпаком

1129___06-2

Свого часу ми вже інформували читачів про будівництво нової захисної споруди на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС). І ось 29 листопада це унікальне інженерне завдання успішно завершене. Велетенську арку, що за формою нагадує авіаційний ангар, перемістили, насунувши на 4-й енергоблок, і тепер він надійно закритий. Нове укриття стало найбільшою з раніше створених рухомих споруд. Її  довжина становить 165 метрів, висота – 110 метрів, вага сягає 36 тисяч тонн.

Будівництво об’єкту почалося ще у квітні 2012 року. Через великі розміри арки її виготовляли двома окремими частинами, які потім з’єднали. Корпус покритий спеціальною обшивкою, яка захищає старий саркофаг від зовнішніх впливів, а навколишнє середовище і місцеве населення – від можливих викидів. Завершити будівництво планували у 2015 році. Однак через брак коштів терміни довелося змістити. Розрахункова тривалість експлуатації споруди – 100 років.

Перший бетонний саркофаг (об’єкт «Укриття») спорудили над аварійним енергоблоком незабаром після вибуху, проте в останні роки конструкція почала руйнуватися. І тепер її поступово демонтують під ковпаком нової арки. Для цього всередині встановлено потужний кран.

Нагадаємо, що аварія на четвертому енергоблоці ЧАЕС сталася 26 квітня 1986 року і була наймасштабнішою техногенною катастрофою у світовій історії. Тоді радіоактивне забруднення поширилося на площах понад 200 тисяч квадратних кілометрів. У ліквідації наслідків катастрофи за усі роки брали участь понад півмільйона осіб. Чимало з них при цьому втратили здоровя, а  близько 5 тисяч «ліквідаторів» померли.

На світлині: у церемонії завершення процесу насування арки на об’єкт «Укриття» взяв участь і виступив Президент України Петро Порошенко.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply