Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Чому намагалися отруїти Сергія Скрипаля

Автор:

|

Жовтень 02, 2018

|

Рубрика:

Чому намагалися отруїти Сергія Скрипаля

Як повідомляє газета «The New York Times», у вівторок, 2 жовтня, виходить з друку нова книга про шпигунство. У ній, зокрема, розповідається, що колишній подвійний агент Сергій Скрипаль, якого у березні цього року намагалися отруїти в британському Солсбері нервово-паралітичною речовиною «Новичок», передав британській розвідці MI-6 важливу інформацію. Йшлося про корупційну схему 1990-х років, яка вела до Миколи Патрушева – нинішнього секретаря Ради безпеки Росії і близького союзника Володимира Путіна.

Як твердять, про це торік дипломатичному і військовому оглядачеві медіакорпорації ВВС Марку Урбану, який працював над книгою про шпигунство після «холодної війни», розповів сам Сергій Скрипаль. За його словами, офіцера, який разом з ним служив в російській військовій розвідці і так само, як і він, був спійманий при передачі інформації західним спецслужбам, знайшли мертвим у 2004 році після допиту працівниками російської розвідки. Найімовірніше, він був задушений. Офіційною версією було самогубство, але кілька його пальців були відрізані.

Сергій Скрипаль уникнув тієї ж долі, скоріш за все, тому що на допитах в Росії не згадував про корупційну мережу, що веде до Миколи Патрушева, який в той час був директором російської Федеральної служби безпеки (ФСБ). Однак, якщо у Москві стало відомо, що колишній подвійний агент передав цю інформацію британській розвідці, це могло стати мотивом для організації замаху.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply