Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 25, 2021

Чому був прихований компромат на Кремль?

Автор:

|

Серпень 18, 2017

|

Рубрика:

Чому був прихований компромат на Кремль?

У п’ятницю, 18 серпня, чи не усі інтернет-портали України з посиланням на Foreign policy повідомили таку новину про WikiLeaks, яка примушує засумніватися у незаангажованості цієї  міжнародної організації. Нагадаємо що вона займається витоками таємної інформації та її подальшою публікацією на своєму сайті.

Йдеться про те, що влітку 2016-го року, коли WikiLeaks оприлюднив документи Демократичної партії США, імовірно отримані після зловмисних дій російських хакерів, засновник організації Джуліан Ассанж не розмістив значний обсяг (приблизно 68 гігабайт) даних з компроматом на російський уряд.

За твердженням джерела, провідні інформагенції світу у 2014 році згадували ці дані. Там була інформація про російське військове і розвідувальне втручання в Україну. А інформація, отримана Wikileaks в 2016 році, містила вдвічі більше даних, однак пан Ассанж відмовився її оприлюднити. Цей обсяг тихо з’явився на інших ресурсах і залишився майже без уваги.

Проаналізовано також відносини WikiLeaks з Росією. Вони починалися як змагальні. У жовтні 2010 року було анонсовано масивний злив документів, які викривають дії Кремля. WikiLeaks також співпрацював з російською опозиційною «Новою газетою». Згодом, позиція Джуліана Ассанжа щодо Росії постійно змінювалася. У 2012 році він провів своє шоу в новинарній мережі RT, що фінансується Кремлем.

Питання про контакти пана Ассанжа з Росією стало актуальним у 2016-му, коли Daily Dot повідомила, що WikiLeaks не оприлюднив документи, в яких у 2012 році було виявлено угоду на значну суму між сирійським режимом і державним російським банком. У червні того ж року Джуліан Ассанж почав погрожувати оприлюдненням файлів про кандидата в президенти США від Демократичної партії, що завдало б шкоди її кампанії. А наприкінці серпня, коли викривальна акція WikiLeaks щодо Гілларі Клінтон йшла повним ходом, Джуліан Ассанж сказав, що у нього є інформація про Дональда Трампа, але вона «не гідна публікації».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply