Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

Чернігівські школярі знайшли давній скарб

Автор:

|

Квітень 11, 2017

|

Рубрика:

Чернігівські школярі знайшли давній скарб

А це майже півтори тисячі монет XVII століття. Знахідка виявилася настільки цінною, що про неї 11 квітня писали не лише українські, а й провідні світові інтернет-видання.

Мабуть, усі діти мріють знайти скарб. І навіть досить часто беруться його шукати. Однак цього разу все сталося випадково. Підлітки отримали завдання принести землі для клумби. І набирали її, аж доки це заняття не перетворилося на цікаву пригоду. Розповідає учень Сашко: «Я копав і відчув щось тверде під лопатою. Спочатку думав, що то корінь. Ми з хлопцями вдарили всі разом. Там був глечик, а всередині – старі монети».

Як і належить слухняним дітям, побігли до завуча. Той одразу повідомив поліцію й археологів. Фахівці сказали, що знахідка давня й має велику історичну цінність. Це польські монети короля Сигизмунда Третього, які датуються приблизно 1622-1628 роками. Втім, для істориків чи не більшу цінність становить горщик, в якому вони були.

При всьому цьому знахідка не стала чимось надзвичайним. Чернігів – давнє княже місто. Тут часто знаходять сліди минулого.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply