Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Черговий антиукраїнський вчинок у Польщі

Автор:

|

Серпень 16, 2018

|

Рубрика:

Черговий антиукраїнський вчинок у Польщі

Інтернет-газета «Європейська правда» у четвер, 16 серпня, повідомляє про початок розслідування висловлювань голови Українського товариства у польському місті Любліні Григорія Купріяновича. Вони містилися у його виступі у селі Сагрині під час пам’ятних заходів, присвячених вшануванню українців, вбитих там польським збройним підпіллям у 1944 році.

Парадоксально, але інкримінуються тут ознаки злочину, передбаченого статтею Кримінального кодексу, у якій йдеться про публічну образу польського народу або Республіки Польща. А карається це позбавленням волі до трьох років.

Офіційних звинувачень наразі не висунуто. Прокуратура взялася вивчати відеоролик з виступом Григорія Купріяновича. Ось як прокоментував ситуацію він сам: «Я здивований рішенням районної прокуратури в Замості. Я не знаю, в якому місці мого виступу можна знайти підстави для початку розслідування «щодо публічної образи польської нації». Якщо причиною цього є історичні факти, про які я згадав у Сагрині, то обвинувачення має бути спрямоване проти осіб, що вчинили ці злочини, а не проти мене».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply