Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Чергове знущання над могилами загиблих

Автор:

|

Січень 25, 2017

|

Рубрика:

Чергове знущання над могилами загиблих

Про нього стало відомо у середу, 25 січня. Цього разу невідомі вандали залишили сліди своїх нечистих рук на цвинтарі жертв тоталітаризму на околиці Києва у селищі Биківні. Йдеться про Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили». Протягом 1937-1941 років Биківнянський ліс був місцем таємного поховання розстріляних у київських в’язницях жертв сталінського режиму. За даними українських істориків тут поховано 30-35 тисяч убитих мешканців Києва і області, а також понад 3,5 тисяч іноземних громадян.

21 вересня 2012 року було відкрито також Польський військовий цвинтар, де спочивають майже дві тисячі поляків, розстріляних 1940 року загонами НКВС за наказом Сталіна. Меморіал у Биківні став четвертим кладовищем з названих «катинськими» після поховань у Катинському лісі, Мєдному та Харкові-П’ятихатках. Весною 1940 року було убито понад 22 тисячі польських полонених. Ця трагедія ввійшла до історії під назвою «Катинський злочин».

Ось що повідомив про акт вандалізму директор заповідника «Биківнянські могили» Богдан Біляшівський: «В українській та польській частинах цвинтаря невідомі нанесли написи червоною фарбою. У польській частині і українській частинах написали символи «SS». У польській частині написали «SS Галичина», а в українській – «ОУН-УПА» і нецензурні слова. Була також спроба зруйнувати ломом вхід до польської частини цвинтаря».

Посольство Польщі в Україні скерувало у Міністерство закордонних справ України ноту з вимогою розслідування справи про сплюндрований польський цвинтар у Биківні.

Викликає підозру збіг у часі побиття українських студенті у Польщі та знущання над могилами під Києвом.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply