Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Чергова антиукраїнська акція у Польщі

Автор:

|

Квітень 27, 2017

|

Рубрика:

Чергова антиукраїнська акція у Польщі

Агенція «Укрінформ» 27 квітня повідомила, що напередодні на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля активісти та представники польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам’ятник воякам УПА. На цей акт вандалізму антиукраїнськи налаштовані особи отримали згоду війта гміни. Поліція в інцидент не втручалася.

Сайт «Рortal przemyski» назвав це «легальним розібранням нелегального об’єкту УПА». І загалом учасники  доволі коментують її доволі цинічно. Твердять, наприклад, що пам’ятник псував естетичний вигляд кладовища, був нестабільний, а тому становив небезпеку для оточення. Чулося навіть, що елементи розібраного монумента можуть бути використані у будівництві.

Об’єднання українців у Польщі (ОУП), прийняло з цього приводу заяву. У ній наголошено – організатори провокації не приховують, що їх метою є перешкоджання відзначенню 70-ї річниці акції «Вісла».

Загалом впродовж 2014-2016 років на півдні Польщі сплюндровано понад десяток місць пам’яті українців. І у жодному випадку зловмисників не було затримано.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply