Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Чехи вийшли на вулиці, вимагаючи незалежного правосуддя

Автор:

|

Квітень 30, 2019

|

Рубрика:

Чехи вийшли на вулиці, вимагаючи незалежного правосуддя

Тисячі чехів у Празі та інших містах вийшли на вулиці з протестом проти дій прем’єр-міністра Андрея Бабіша та на підтримку незалежної системи правосуддя. Про це повідомляє DW. У Празі демонстранти пройшли маршем по центру, вигукуючи “Ми не сліпі!” і вимагаючи незалежного судового розгляду у цій справі.

“Приводом для демонстрацій стала запланована на вівторок, 30 квітня, зміна міністра юстиції Чехії, яка проводиться на тлі розслідування прокуратури стосовно глави чеського уряду Бабіша”, – зазначається в повідомленні. Агентство нагадує, що політика звинувачують у шахрайстві при розподілі субсидій ЄС. Ідеться про суму в 1,6 млн євро, виділених Євросоюзом на будівництво рекреаційного комплексу “Гніздо лелеки” поблизу Праги та отриманих у результаті компаніями, які, за інформацією німецької газети Die Zeit, є частиною “імперії фірм” Бабіша.

Планується, що новим міністром юстиції буде призначена 71-річна Марі Бенешова з Чеської партії соціал-демократів. Вона вважається довіреною особою президента Мілоша Земана, зауважує DW.

Політичний скандал розгорівся після інтерв’ю сина прем’єра Андрія Бабиша-молодшого виданню Seznam.cz, яке оприлюднили 12 листопада 2018. За словами сина, торік його силоміць вивезли в аннексированный Росією Крим, щоб не дозволити давати свідчення правоохоронцям проти батька про можливі махінації з коштами Євросоюзу. У свою чергу, прем’єр Андрій Бабіш стверджує, що його син перебував у Криму “добровільно” і що він страждає на шизофренію.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply