Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Чеху Еріку Ешту, який воював на боці “ДНР”, загрожує довічне ув’язнення

Автор:

|

Квітень 30, 2019

|

Рубрика:

Чеху Еріку Ешту, який воював на боці “ДНР”, загрожує довічне ув’язнення

У Пардубіце продовжується судовий процес у справі військовослужбовця збройних сил Чехії Еріка Ешту, якого обвинувачують у тероризмі через участь в бойових діях на стороні так званої «ДНР» на сході України. Про це повідомляє  Укрінформ із посиланням на пардубицький Denik.

«У понеділок суд Пардубицького району розглядав справу щодо солдата, обвинуваченого в тероризмі. Згідно з обвинувальним висновком, Ерік Ешту до приєднання до чеської армії брав участь у бойових діях в Україні на боці проросійських сил», – йдеться у повідомленні.

Цього разу суд заслухав підполковника Іво Зелінку, який познайомився з Ешту в 43-му повітряно-десантному батальйоні в Хрудимі. Він заявив, що Ешту розповідав своїм сусідам по кімнаті, що був на Донбасі. Після цього командири батальйону виявили анонімний профіль підсудного у Facebook, в якому той називав себе «елітним десантником». Зелінка передав Військовій міліції ряд відомостей з цього профілю, зокрема, фотографії, на яких Ешту був одягнений в уніформи різних країн, іноді тримаючи зброю. Профіль з часом було видалено. Ешту заперечував проти показань підполковника Зелінки. Він також висловив образу, що десантником він так і не став через те, що не зміг пройти психологічні тести. Розгляд справи триватиме 17 травня. Як повідомляє чеське видання Idnes, Ешту загрожує від 12 до 20 років ув’язнення, або навіть довічне.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply