Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Час модернізувати систему голосування

Автор:

|

Січень 18, 2017

|

Рубрика:

Час модернізувати систему голосування

0118___07--1

Таку думку висловив голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) України Михайло Охендовський. Як повідомила 18 січня «Українська правда», він провів зустріч з головою офісу Ради Європи (РЄ) в Україні, представником генсека Ради Європи з питань координації програм співпраці РЄ Мортеном Енбергом, на якій поділився планами повної комп’ютеризації процесу передачі даних про підрахунок голосів.

За словами Михайла Охендовського, скоріш за все, змінити чинну змішану виборчу систему на пропорційну із відкритими списками за найближчі 2-3 роки не вдасться. Тому потрібно вдосконалити сучасний варіант, щоб передавати через Інтернет цифри про підрахунок голосів з усіх майже 30 тисяч виборчих дільниць безпосередньо до ЦВК. Таким чином протоколи дільничних виборчих комісій можна буде складати як в паперовому вигляді, так і в електронному з цифровими підписами. Це дозволить отримати хоча й попередні, та все ж доволі близькі до точних результати голосування вже наступного дня, а не через 10-15 днів. Відтак зменшується ризик маніпулювання цифрами протоколів після завершення підрахунку голосів.

При цьому голова ЦВК додав, що в жодному разі не пропонує ввести електронне голосування, а лише вдосконалює сучасне. Однак перед цим потрібно провести ще загальне обговорення, що допоможе знайти найкращий варіант.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply