Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

«Бухарестська дев’ятка» висловилась щодо безпекової ситуації в Європі

Автор:

|

Квітень 06, 2019

|

Рубрика:

«Бухарестська дев’ятка» висловилась щодо безпекової ситуації в Європі

Міністри оборони “Бухарестської дев’ятки” зустрічалися в п’ятницю у Варшаві. У зустрічі також взяв участь представник міністра оборони США в Європі Річард Бенкс Ландолт.  Голова Бюро національної безпеки (BBN) Польщі Павел Солох, коментуючи зустріч міністрів оборони “дев’ятки” з президентом РП Анджеєм Дудою, заявив, що країни “Бухарестської дев’ятки” мають спільний погляд на безпекову ситуацію в Європі, зокрема й оцінку агресивних дій з боку Росії, – інформує TVP Parlament.

Павел Солох  зазначив, що міністри обговорили з Дудою безпеку південно-східного флангу НАТО, зокрема Румунії та Болгарії, а також заходи щодо зміцнення безпеки в регіоні Чорного моря. За його словами, президент РП звернув увагу на ситуацію у Грузії та нещодавні події у Керченській протоці, дії Росії щодо намагання зробити Азовське море внутрішнім морем РФ і необхідність реагувати на ці події. Пан Cолох також підкреслив: деякі міністри країн “дев’ятки” висловлювали думку, що дії Німеччини у контексті підтримки проекту “Північний потік-2” є шкідливими не лише для України, Словаччини чи Польщі, але й можуть призвести до послаблення єдності у рамках Альянсу чи європейської солідарності. Водночас зазначалося, що Німеччина послідовно підтримує санкції, накладені на Росію за агресію проти України.

“Бухарестську дев’ятку” утворено в 2015 році за ініціативою Румунії та Польщі. До її складу входять Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина, Словаччина, Чехія та Болгарія.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply