Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Британський прем’єр хоче дочасних виборів

Автор:

|

Квітень 18, 2017

|

Рубрика:

Британський прем’єр хоче дочасних виборів

Сайт «ВВС» 18 квітня повідомив про намір Терези ​​Мей переобрати парламент. Вона проситиме депутатів про це завтра, у середу. Відома й бажана дата дострокових виборів – 8 червня, тобто на три роки раніше встановленого терміну.

Нагадаємо, Тереза Мей очолила уряд Великої Британії у липні 2016 року після відставки Девіда Кемерона. На її думку, політичні ігри зараз заважають успішному виходу країни з Євросоюзу і внутрішній стабільності. Про намір розпустити Палату громад і провести вибори пані прем’єр оголосила в екстреній заяві на Даунінг-стріт після зустрічі з міністрами.

Тереза Мей, яка є ще й лідером Консервативної партії, звернулася до своїх політичних опонентів: «Це ваш шанс справді показати, що ви не просто перебуваєте в опозиції заради опозиції, продемонструвати, що ви ставитеся до політики не як до гри». Опозиційна Лейбористська партія раніше обіцяла заблокувати фінальну угоду про вихід з ЄС, Шотландська національна партія готова голосувати проти домовленостей, а ліберал-демократи погрожували завести роботу парламенту в глухий кут.

Лідер лейбористів Джеремі Корбін привітав цю пропозицію і заявив, що йогог партія здатна запропонувати ефективну альтернативу сьогоднішньому уряду. Пожвавилися й інші опозиціонери. Королеву Єлизавету ІІ вже повідомили про початок процедури дострокових виборів, однак ЇЇ Величність цього ще не коментувала.

Акт про фіксований термін повноважень парламенту від 2011 передбачає, що загальні вибори в парламент проводяться кожні п’ять років в перший четвер травня. Попередні відбулися 7 травня 2015 року, отож наступні належало проводити не раніше 2020 року.

Зараз законопроект про дострокові вибори повинен схвалити парламент. Для цього необхідні дві третини голосів членів Палати громад, яка складається з 650 депутатів. Тобто для результативне рішення можливе при підтримці 434 парламентаріїв.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply