Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Brexit уже майже в видно

Автор:

|

Грудень 08, 2017

|

Рубрика:

Brexit уже майже в видно

Перша фаза переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського Союзу (ЄС) підходить до завершення. Про це 8 грудня пише «Європейська правда».

Перемовини щодо процесу, який отримав неформальну назву «Brexit», мають достатній прогрес, тому можна переходити до другої фази. Як повідомляють, 15 грудня рішення про її початок ухвалить Європейська рада.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер назвав домовленість з Британією результатом компромісу. Зокрема, він наголосив: «Ця угода гарантує права європейських громадян у Британії, і це саме можна сказати про громадян Сполученого Королівства, що живуть в 27 країнах ЄС». Проблемним залишалося питання щодо Ірландії. Там ще доведеться багато попрацювати, є готовність усіх зацікавлених сторін обійтися без жорсткого кордону між суверенною Ірландією і Північною Ірландією, що входить до Сполученого Королівства.

Нагадаємо, що очільниця британського уряду Тереза Мей, перебуваючи у Брюсселі на переговорах, разом з Жаном-Клодом Юнкером мала предметну телефонну розмову з прем’єром Ірландії Лео Варадкаром.

Світлина Reuters: Тереза Мей і Жан-Клод Юнкер.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply