Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Бразилія: екс-президент має шанс на реванш

Автор:

|

Листопад 17, 2016

|

Рубрика:

Бразилія: екс-президент має шанс на реванш

1116___09-2

Як повідомляє 16 листопада сайт ВВС, у столиці Бразилії активісти акції протесту прорвалися у будівлю Національного конгресу і зайняли зал засідань. Демонстрації тривають по всій країні вже більше тижня. Їх учасники виступають проти ініціативи перехідного уряду Мішела Темера щодо скорочення витрат.

В основному протестують представники профспілок у 18 з 27 штатів країни. Вони почали свої акції 11 листопада, наступного дня після того, як відповідну поправку до конституції схвалила нижня палата конгресу. Окрім мітингів, відбулися й страйки. Поправка передбачає заморожування усіх витрат на охорону здоров’я і освіту на наступні 20 років, щоб таким чином скоротити дефіцит бразильського бюджету. Ще один законопроект, запропонований урядом, реформує пенсійну систему і також в бік скорочення витрат.

Тимчасовий уряд Мішела Темера було сформовано в травні після того, як верхня палата парламенту Бразилії проголосувала за початок процедури імпічменту президента Ділми Русеф. Її звинуватили у приховуванні істинного розміру дефіциту бюджету країни під час виборчої кампанії в 2014 році. Одночасно з цим з 2014 року в Бразилії йде розслідування корупційних схем в контрольованій державою компанії Petrobras. Тепер на тлі протестів позбавлена президентської посади Ділма Русеф заявила, що незабаром надасть публіці докази корумпованості самого Мішела Темера.

Світлина – GETTY.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply