Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Брат північнокорейського лідера убитий за $90!

Автор:

|

Лютий 26, 2017

|

Рубрика:

Брат північнокорейського лідера убитий за $90!

У  неділю, 26 лютого інформаційні агенції світу повідомили про остаточний вердикт експертизи щодо загибелі Кім Чен Нама – старшого брата Кім Чен Ина, який має офіційний титул Великого керівника Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР). Медики підтвердили, що смерть настала від дії нервово-паралітичної токсину VX, що зарахований ООН до хімічної зброї масового ураження. Його називають найбільш токсичним з усіх штучно синтезованих людиною речовин.

Напередодні одна з жінок, яку підозрюють у вбивстві Кім Чен Нама, заявила, що їй заплатили 90 доларів за цей вчинок. Однак вона вважала всю ситуацію пранком із дитячою олійкою, повідомила вона слідчим під час допиту. Це передає «Форбс» з посиланням на агентство «Bloomberg».

Правоохоронці, у свою чергу, не вірять, що 25-річна дівчина несвідомо скоїла це вбивство. Як повідомила поліція Малайзії, дії щодо ліквідації пана Нама були скоординовані та добре зорганізовані, тому вона разом зі спільницею добре знала, що робить. Окрім цього, поки що розшукують ще 4 підозрюваних – заявили в поліції. А ще 4 (включно з двома жінками) вже затримано.

Отож, Кім Чен Нама отруїли нервово-паралітичним газом VX, виробництво якого заборонено міжнародними договорами. За даними західних експертів, Пхеньян свого часу не підписував ці домовленості. А таку речовину можна приготувати лише за сприяння потужної державної лабораторії.

Нагадаємо, 13 лютого дві жінки підійшли ззаду до Кім Чен Нама в аеропорту Куала-Лумпур і накинули йому на обличчя хустину, просочену отрутою, після чого швидко зникли. Брат Кім Чен Ина помер дорогою до лікарні. Влада Північної Кореї звинувачує Малайзію у співробітництві із Сеулом під час розслідування та у спробі сполітизувати вбивство. Додамо, Кім Чен Нам вже давно покинув батьківщину і перебував під протекцією Китаю.

Світлина: AFP, Рідус. Кім Чен Нам (праворуч) та лідер КНДР Кім Чен Ин.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply