Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Борис Джонсон вирішив податися в прем’єр-міністри Великобританії

Автор:

|

Травень 17, 2019

|

Рубрика:

Борис Джонсон вирішив податися в прем’єр-міністри Великобританії

Колишній міністр закордонних справ Великої Британії та екс-мер Лондона Борис Джонсон буде боротися за крісло глави уряду після того, як Тереза ​​Мей покине цей пост. Про це повідомляє DW.

“Звичайно, я збираюся це зробити”, – сказав Джонсон, додавши, що його майбутня участь в гонках “ні для кого вже не є секретом”.

У минулому році Джонсон подав у відставку з поста глави МЗС Великобританії в знак протесту проти лінії Мей на переговорах з Євросоюзом щодо Brexit. Сам Джонсон є прихильником так званого “жорсткого” виходу Британії з ЄС на умовах Лондона. Тим часом Грем Брейді, глава Комітету 1922 року, в який входять всі депутати-консерватори британського парламенту, заявив 16 травня, що представники комітету і Мей планують зустрітися в червні для узгодження часу її відставки. Зустріч повинна відбутися після того, як британський парламент в четвертий раз спробує затвердити угоду з Брюсселем про Brexit. Нагадаємо, в кінці березня Тереза ​​Мей заявила, що подасть у відставку з поста прем’єр-міністра, якщо британський парламент не схвалить угоду про Brexit. До цього вона вже тричі намагалася провести через парламент угоду про Brexit, проте безуспішно. Наступна спроба затвердити угоду відбудеться на початку червня. Вихід Великобританії з ЄС був призначений на 29 березня 2019 року. Його визначив референдум в червні 2016 року, на якому  британці підтримали вихід країни зі складу ЄС, щоб повернути собі контроль над своїми засобами, законами, кордонами і внутрішнім ринком. 12 березня, Палата громад не підтримала оновлену версію угоди. 14 березня, Палата громад парламенту Великобританії не схвалила повторний референдум з питання про вихід країни з ЄС. 20 березня прем’єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей написала президенту Європейської ради Дональду Туску лист з проханням про затримку Brexit до 30 червня 2019 року.

Учасники саміту ЄС заявили про готовність затвердити перенесення терміну виходу Великобританії з Євросоюзу з 29 березня на 22 травня.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply