Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Борщовий набір в Україні подорожчав

Автор:

|

Квітень 25, 2017

|

Рубрика:

Борщовий набір в Україні подорожчав

Так твердить інформаційна агенція «УНІАН», аналізуючи повідомлення прес-служби асоціації «Українська аграрна конфедерація» (УАК). До умовного поняття «борщовий набір» входять картопля, цибуля, капуста, морква і столовий буряк у кількості, достатній для приготування борщу на середньостатистичну українську родину. Отож, він у нас знову подорожчав. І все це через овочі, які зросли в ціні на 31,5%. Експерти зазначають, що до цього призвело сезонне скорочення запасів та проблеми з логістикою у зв’язку з поганою погодою.

З початку поточного місяця найбільше подорожчала капуста – на 57,6%. Морква підскочила в ціні на 43,1%, а цибуля – на 36,1%.  За буряк доводиться платити на 23,8% більше. І лише на картоплю ціна зросла мінімально – плюс 7,8%.

Принагідно повідомимо кілька цифр з офіційних даних Держстату України. Середні ціни реалізації аграрної продукції українськими сільськогосподарськими підприємствами в січні-березні 2017 року зросли на 11% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Інфляція у березні 2017 року порівняно з березнем 2016 року прискорилася на 15,1%, порівняно з лютим 2017 року – до 1,8%. З початку року, порівняно з груднем, споживчі ціни в Україні зросли до 3,9%.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply