Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

«Борг Януковича»: платити чи не платити?

Автор:

|

Січень 22, 2018

|

Рубрика:

«Борг Януковича»: платити чи не платити?

Відповідь на це запитання повинен дати Апеляційний суд у Лондоні. У понеділок, 22 січня, тут розпочато слухання справи про суперечку між Україною і Росією з приводу боргу в сумі $3 мільярди. Ці гроші, взяв уряд, очолюваний Миколою Азаровим наприкінці 2013 року. А через кілька місяців Віктор Янукович з найближчим оточенням втік з України. І тепер Кремль через Лондонський суд домагається, щоб офіційний Київ повернув той борг та ще й з процентами.

Українська сторона наполягає на тому, що так званий «борг Януковича» утворився не внаслідок міждержавного договору. Росія тоді придбала випущені українським урядом на ринок цінні папери – «євробонди». Як аргумент адвокати також наводили факти анексії Криму та розв’язання війни на Донбасі, чим Росія завдала економічних втрат Україні й знизила її платоспроможність. Однак суд у Лондоні торік у березні задовольнив вимогу російської сторони. Зараз виконання рішення щодо «боргу Януковича» призупинене на час розгляду апеляції, поданої Україною.

На думку експертів, слухання справи в апеляційному суді триватиме близько тижня, а остаточне рішення може бути оголошене упродовж шести місяців.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply