Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Білорусь готова допомогти встановити мир на Донбасі

Автор:

|

Жовтень 26, 2018

|

Рубрика:

Білорусь готова допомогти встановити мир на Донбасі

Про це у п’ятницю, 26  жовтня, заявив Олександр Лукашенко на пленарному засіданні Першого Форуму регіонів України та Білорусі у Гомелі. Білоруський Президент вкотре нагадав, що його коріння в Україні, тому ця країна для нього не чужа.

«Це питання війни і миру. Я його торкаюся, тому що воно останнім часом дуже політизується. Білорусь знаходиться не за тисячі кілометрів від конфлікту, від цієї війни, де гинуть ні в чому не винні люди. Це зовсім поруч, біля нашого порогу, у наших братів», – сказав Олександр Лукашенко і назвав мету – припинити війну, зберегти єдиною і неділимою Україну.

Глава Білоруської держави наголосив, що у ситуації, яка склалася лише домовленостей між Росією та Україною мало. Адже втрачено довіру один до одного. А далі пролунала конкретна пропозиція: «У зв’язку з цим, щоб бути абсолютно однозначним і позицію Білорусі розуміли наші брати-українці і ті, хто нас почує, щоб не було різного роду балачок навколо цього, я хочу прямо заявити: ми готові включитися в цей конфлікт там, де складно і де немає тієї довіри, яка має бути. Ми готові зробити це, але тільки заради одного – заради миру».

Наразі не надходило з цього приводу коментарів від Петра Порошенка, який теж брав участь у цьому форумі. Відомо лише, що Президент України висловив вдячність Білорусі за створення умов для мирних переговорів і зазначив: «У Мінську було підписано документи, які назавжди увійдуть в підручники дипломатії. Вони називаються Мінськими угодами».

Світлина агенції БЕЛТА.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply