Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Бібліотекар – робота небезпечна

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Бібліотекар – робота небезпечна

Наталія Шаріна

Не дивуйтеся, це справді так. Лише з одним уточненням. Якщо йдеться про Бібліотеку української літератури у Москві. Торік директор цього важливого культурно-освітнього центру української діаспори в Росії Наталія Шаріна була піддана домашньому арешту під надуманим звинуваченням. Нині справа набуває нового звучання.

Як стало відомо адвокатові затриманої Івану Павлову, на 5 квітня заплановане офіційне оголошення нового звинувачення. Щоб оцінити абсурдність попереднього, подаємо його мовою оригіналу: «возбуждение национальной ненависти и вражды, а равно унижение человеческого достоинства». Все це оперативники вигадали після проведеного обшуку, під час якого начебто знайдено матеріали, що можуть мати «русофобський характер». Не важко здогадатися, що такий витвір у жанрі ненаукової фантастики не можу стати серйозною основою для спрямування справи до суду. І от у ній з’являються нові статті кримінального кодексу. Тепер 58-річній звинуваченій «шиють» банальну розтрату з перспективою 10 років ув’язнення.

До речі, про правомірність неподобства у московській Бібліотеці української літератури та затримання її директора напряму запитали Володимира Путіна  представники російської інтелігенції на засіданні президентської ради з культури і мистецтва. Той заявив, що вперше чує й обіцяв з’ясувати це питання. Тоді на календарі було 25 грудня 2015 року…

Тим часом правозахисники з центру «Меморіал» у Москві вже визнали Наталію Шаріну політв’язнем.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply