Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Безлади у колишньому Карл-Маркс-Штадті

Автор:

|

Серпень 28, 2018

|

Рубрика:

Безлади у колишньому Карл-Маркс-Штадті

«Радіо Свобода» повідомляє у вівторок, 28 серпня, що Канцлер ФРН Анґела Меркель різко засудила вуличні протести ультраправих, що відбуваються у місті Хемніці на сході країни. У заяві її представника сказано, що такі події «не повинні мати місця у Німеччині».

Приводом для протестів стало вбивство місцевого мешканця. У його смерті звинуватили біженців з Сирії та Ірану. На вулиці міста, яке в часи комуністичного правління на цих землях, носило назву Карл-Маркс-Штадт, вийшли кілька тисяч людей. До слова, перший великий мітинг за участі близько восьми сотень осіб, відбувся біля пам’ятника Карлові Марксу. Чулися непоодинокі заклики депортувати іноземців, помічено також характерні жести піднімання руки у нацистському вітанні, що заборонено у Німеччини. Траплялися випадки, коли натовп накидалася на людей, схожих на біженців з Близького Сходу. Сталися сутички з поліцією, а також сутички між правими і лівими демонстрантами, в яких постраждало кілька людей.

Деякі з демонстрантів скандували гасла на підтримку вкрай правої партії «Альтернатива для Німеччини», яка особливо популярна у Саксонії – федеральній землі, де розташований Хемніц. Один з представників цієї політичної сили заявив, що, якщо поліція не може забезпечити порядок, «громадяни повинні вийти на вулиці і захистити себе». Натомість очільник німецької профспілки поліції Олівер Малхов переконаний, що патрульна поліція була ослаблена нещодавніми скороченнями. Він закликав терміново набрати до 20 тисяч правоохоронців, щоб забезпечити порядок на вулицях.

Світлина AFP.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply