Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Бескидський тунель запрацює ще цього року

Автор:

|

Квітень 20, 2017

|

Рубрика:

Бескидський тунель запрацює ще цього року

Правда, з одним уточненням, що його зробив міністр інфраструктури України Володимир Омелян: «Якщо все буде добре, то перший потяг по тунелю відправиться наприкінці 2017 року. Я не можу точно стверджувати, що це буде повноцінний рух, але наприкінці року перший поїзд має відправитися». Ці його слова пролунали 20 квітня на відкритті ІІ Українського інфраструктурного форуму. Раніше в «Укрзалізниці» прогнозували, що будівництво тунелю буде завершено в четвертому кварталі 2017 року, але потяги почнуть курсувати лише з 2018 року.

Прокладання нового тунелю в Карпатах почалося 29 жовтня 2013 року. Його споруджують на межі Львівської та Закарпатської областей за 30 метрів від чинного аварійного тунелю, збудованого ще в ХІХ столітті, коли ці території України входили до Австро-Угорської імперії. Важливість новобудови важко переоцінити. Адже йдеться про магістраль, яка з’єднує Україну і Євросоюз.

Бескидський тунель пролягає між станціями Бескид і Скотарське у Карпатах і входить у п’ятий пан’європейський транспортний коридор (Італія – Словенія – Угорщина – Словаччина – Україна). Новий тунель простягається на 1765 метрів, що робить його другим за довжиною залізничним тунелем в Україні. Інші параметри: ширина – 10,5 м, висота – 8,5 м, максимальна глибина від поверхні Бескидського хребта  – 180 м.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply