Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Балканські перспективи розширення Євросоюзу

Автор:

|

Лютий 06, 2018

|

Рубрика:

Балканські перспективи розширення Євросоюзу

У вівторок, 6 лютого, стало відомо, що Єврокомісія має намір прискорити переговори про вступ до ЄС з державами Західних Балкан. Цього дня оголошено також про цільову фінансову підтримку шести країн, а також про посилення проектів у ключових галузях. У їх числі, окрема, – побудова правової держави, проблеми міграції, впровадження широкосмугового зв’язку.

Наразі найбільші шанси на членство у Євросоюзі до 2025 року мають Сербія і Чорногорія. Однак чотири інші держави (Боснія і Герцеговина, Македонія, Албанія і Косово) ще можуть їх наздогнати. Македонія і Албанія також є офіційними кандидатами, але конкретних переговорів з ними ще не ведеться. Єврокомісія висловила готовність підготувати рекомендації для початку переговорного процесу, як тільки органи влади цих країн виконають необхідні умови. А Косово та Боснія і Герцеговина мають статус «потенційних кандидатів».

Спостерігачі вбачають у цій новій стратегії Єврокомісії реагування на спроби політичного впливу на країни колишньої Югославії з боку Росії, а також на економічну активність Китаю в регіоні.

Світлина AFP.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply