Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Автокефальна церква є питанням незалежності

Автор:

|

Липень 15, 2018

|

Рубрика:

Автокефальна церква є питанням незалежності

На цьому наголошував Президент України Петро Порошенко, виступаючи у неділю, 15 липня, на Всеукраїнській прощі. Вона відбулася у Зарваниці Тернопільської області й була приурочена до 1030-річчя Хрещення України – Русі.

«Кажуть, не можна зупинити ідею, час якої настав. Ідея автокефалії зараз в Україні є саме такою ідеєю. До Томосу нас підводить сама логіка історичного процесу, логіка розвитку української нації, логіка розвитку української  держави», – наголосив Глава держави і додав. – «Автокефалія не є клопіт лише українських православних. Це питання нашої української  незалежності. Це – один із стовпів Української держави, української нації, української національної безпеки і, врешті-решт, всієї світової геополітики».

Нагадаємо, що 19 квітня Верховна Рада ухвалила постанову щодо звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні. 22 квітня стало відомо, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply