Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Австрія відзначає 80-ту річницю аншлюсу

Автор:

|

Березень 12, 2018

|

Рубрика:

Австрія відзначає 80-ту річницю аншлюсу

Понеділок, 12 березня, в країні оголошено Днем пам’яті про події 1938 року, які стали прелюдією до Другої світової війни. Виступаючи напередодні з нагоди річниці, президент Австрії Александер ван дер Беллен закликав молодь «не захоплюватися неофашистськими і вкрай правими ідеологіями». Як відомо, у Євросоюзі з тривогою сприйняли той факт, що до складу уряду Австрії увійшли представники крайнє правої Партії свободи (FPOe).

12 березня 1938 року на територію Австрії вступили п’ять підрозділів німецької армії. Приводом стала теза про об’єднання двох німецькомовних країн. Відтоді до політичної лексики увійшло поняття «аншлюс Австрії» (слово аnschluss перекладається як приєднання, об’єднання, анексія). Через три дні Адольф Гітлер був зустрінутий великими натовпами, що вітали його. А 10 квітня цього ж року під контролем нацистів відбувся референдум, під час якого 99,73 % австрійців підтримали приєднання Австрійської республіки до Третього Рейху.

У 1945 році Австрія була окупована чотирма союзниками, які пробули тут до 1955 року, коли було відновлено повний суверенітет держави, яку переможці у Другій світовій війні назвали «першою жертвою» нацистської агресії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply