Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Атомні електростанції залишилися «в законі»

Автор:

|

Листопад 28, 2016

|

Рубрика:

Атомні електростанції залишилися «в законі»

1128___01-2

Інформаційні агенції 28 листопада повідомляють про підсумки проведено напередодні у Швейцарії референдуму щодо долі атомної енергетики. Пропонувалося обмежити термін експлуатації атомних електростанцій 45-ма роками. І одразу переходити на інші види отримання енергії. У такому випадку в державі закрили б три з п’яти чинних АЕС – у 2017 році. Дві інших – у 2024 та у 2029 роках. У сукупності усі вони виробляють понад 40% електроенергії країни. Через це, ймовірно, Швейцарії довелося б експортуватиме її з-за кордону.

Погляди на цю пропозицію від партії «Зелених» розділились практично порівно. Ось як це коментує один з критиків ініціативи Дідьє Буркхальтер, член Федеральної ради Швейцарії: «Якщо говорити конкретно, то це означає, що в 2017 році у нас не буде третини тої електроенергії, яку дає нам АЕС. А це стільки, скільки в середньому щорічно використовує електрики половина господарств Швейцарії». Відповідно держава не здатна швидко перейти на інші джерела енергії. Однак більшість швейцарців (понад 54% всіх учасників голосування) виявили здоровий прагматизм і висловилися проти закриття АЕС.

Цей приклад є показовим для українців. Адже й у нашій державі є прихильники повної відмови від атомної енергетики. І не лише через Чорнобильську катастрофу. Нагадаємо, улітку лунали заяви про розгерметизацію ядерного палива на Хмельницькій АЕС. Однак ймовірної аварії не сталося.

Світлини: AFP, Smileus / Depositphotos.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply