Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Антисемітизм на акції «жовтих жилетів»

Автор:

|

Лютий 17, 2019

|

Рубрика:

Антисемітизм на акції «жовтих жилетів»

Як вказується в оприлюдненій у неділю, 17 лютого, офіційній заяві, прокуратурою Парижа, розпочато попереднє розслідування у зв’язку з публічною образою через походження, етнічну приналежність, націю, расу чи релігію.

Жертвою нападу став відомий французький філософ, етнічний єврей Ален Фінкелькраут, який опинився під час чергової акції «жовтих жилетів» на шляху протестувальників. В інтерв’ю газеті «Le Parisien» він розповів: «Мені кричали: “Забирайся, смердючий єврей”, “Франція наша, а не ваша!”, “Євреям тут місця немає!”, “Євреї – сміття, євреї відходи!”. Звучала пропозиція “Киньте його в канал”. Я був змушений тікати». Тільки втручання поліції захистило 70-річного філософа.

Президент Франції Емманюель Макрон у мережі «Twitter» миттєво відреагував на інцидент: «Син польських емігрантів, що став французьким академіком, Ален Фінкелькраут не тільки видатна людина, а й символ тих можливостей, які Республіка дає кожному. Антисемітські образи, яким він піддавався, – це абсолютне заперечення того, хто ми є, і того, що робить нас великою нацією. Ми не потерпимо їх».

Акції «жовтих жилетів» тривають у Франції вже 14 тижнів. Почавшись в листопаді 2018 року з демонстрацій проти підвищення цін на бензин, вони переросли в протести проти економічної політики уряду, що супроводжуються масовими заворушеннями і сутичками з поліцією.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply