Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Анкара планує скасувати режим надзвичайного стану

Автор:

|

Липень 05, 2018

|

Рубрика:

Анкара планує скасувати режим надзвичайного стану

Турецька агенція «Анадолу» у четвер, 5 липня, розповідає про підсумки «круглого столу», гостем якого був прем’єр-міністр країни Біналі Їлдирим. Однією з основних обговорених тем стала спроба державного заколоту, що сталася 15 липня 2016 року.

Очільник уряду наголосив, що ця подія сформувала у влади і громадськості Туреччини чітке уявлення про необхідність зміни форми державного правління і перетворення країни на президентську республіку. Водночас Біналі Їлдирим повідомив про наміри скасувати режим надзвичайного стану в країні, який був запроваджений у ті тривожні дні. Це планують зробити вже 9 липня.

Нагадаємо, 15 липня 2016 року влада Туреччини заявила про спробу державного перевороту. Тієї ночі в сутичках загинуло близько 250 людей – цивільних, путчистів, поліцейських. Уперше надзвичайний стан в країні оголосили 20 липня 2016 року. Після цього його подовжували кілька разів.

Десятки тисяч турецьких журналістів, учителів, лікарів, військових та суддів потрапили до в’язниці, ще більше – позбулися роботи, оскільки їх звинуватили в причетності до заколотників.

Світлина агенції «Анадолу»: Біналі Їлдирим (праворуч) спілкується з журналістом.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply