Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Англійську журналістку змусили покинути Крим

Автор:

|

Лютий 09, 2018

|

Рубрика:

Англійську журналістку змусили покинути Крим

Інтернет-видання «Радіо Свобода» 9 лютого розповідає про обурливий факт, який свідчить, наскільки окупаційна влада анексованого півострова боїться вільного слова. Журналістка-фрілансер Маделайн Роуч спеціалізується на висвітленні порушень прав людини на пострадянському просторі. Вона приїхала до Криму, оскільки він входить до сфери її творчих інтересів. Але роботу довелося перервати.

Силовики затримали Маделайн Роуч у хостелі Сімферополя і звинуватили у журналістській діяльності на території Криму без акредитації російського Міністерства закордонних справ, а також у відсутності медичної страховки. Журналістка у суді пояснювала, що не виконувала нічиє редакційне завдання і приїхала, щоб познайомитися з героями своїх публікацій. У відповідь поліцейські заявили, що, за їхньою інформацією, вона зняла і пересилала відео зустрічі з кримськотатарськими сім’ями політв’язнів за допомогою месенджера на телефоні. Вочевидь, за нею стежили.

Маделайн Роуч оприлюднила у низці авторитетних видань матеріали про порушення прав людини в Криму і про переслідування кримських татар. А статтю на сайті Aljazeera про застосування каральної психіатрії на прикладі справи заступника голови забороненого в Росії Меджлісу кримсько-татарського народу Ільмі Умерова поліцейські демонстрували в суді як доказ провини журналістки. Вона була оштрафована й покинула півострів у той сам день.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply