Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Акція солідарності з білоруським народом

Автор:

|

Березень 25, 2018

|

Рубрика:

Акція солідарності з білоруським народом

Вона відбулася на київському Майдані Незалежності у неділю, 25 березня, у день 100-річчю проголошення Білоруської народної республіки (БНР). Сюди зійшлися представники білоруської діаспори в Україні та небайдужі українці.

Назва акції – «Година свободи». Її учасники тримали державні прапори України, біло-червоні-білі прапори та іншу символіку БНР. Виступали активісти, транслювалися білоруські патріотичні пісні. Прийшли підтримати братній білоруський народ добровольці-учасники АТО, які висловити також солідарність зі своїми побратимами – білоруськими добровольцями.

Далі учасники акції пройшли до стадіону «Динамо», де вшанували пам’ять Михайла Жизневського – білоруського активіста Революції гідності, який загинув у Києві у січні 2014 року. Згодом у сквері «Доброволець» на Троєщині відбулося урочисте підняття прапора на честь  білорусів-добровольців АТО.

День волі (білоруською – Дзень волі) – це неофіційне національне свято білорусів. 25 березня 1918 року в окупованому німцями Мінську Білоруська народна республіка була проголошена вільною і незалежною державою. Вона проіснувала до січня 1919 року, коли країну зайняли більшовики, встановили радянську владу і утворили Білоруську радянську соціалістичну республіку.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply