Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Акція позапарламентської опозиції у Молдові

Автор:

|

Липень 30, 2017

|

Рубрика:

Акція позапарламентської опозиції у Молдові

Попри неділю, 30 липня у Кишиневі відбувся мітинг, учасники якого протестували проти переходу до змішаної виборчої системи. Кілька тисяч людей зібралися біля пам’ятника Штефана чел Маре, пройшли до парламенту, а далі здійснили ходу вулицями молдовської столиці, побувавши біля офісів Партії соціалістів, Демпартії та Міністерства внутрішніх справ. Сталася сутичка між пікетувальниками та журналістами через редакційну політику, яка подобається не всім.

Як пише сайт «Deutsche Welle», мітинг переріс в акцію з вимогою відставки президента країни Ігоря Додона, який до свого обрання очолював Партію соціалістів. Нагадаємо, що цей політик має імідж проросійського.

Парламент Молдови, всупереч рекомендаціям Венеціанської Комісії, 21 липня прийняв закон про перехід на змішану виборчу систему. 50 депутатів парламенту обиратимуться за партійними списками, а 51 – в одномандатних округах в першому турі, коли переможцем буде той кандидат, який набере арифметичну більшість голосів. Позапарламентська опозиція вважає, що це зроблено в інтересах двох партій – Демократичної та Соціалістичної, щоб наступного року на чергових парламентських виборах вони зберегли за собою владу.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply