Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Акція на підтримку Олега Сенцова

Автор:

|

Травень 18, 2018

|

Рубрика:

Акція на підтримку Олега Сенцова

Вона відбулася у п’ятницю, 18 травня, у Києві біля приміщення посольства Росії. Було зачитано вголос документальну п’єсу російського драматурга Олени Греміної про судовий процес над українським режисером. Напередодні організатори закликали усіх небайдужих приєднатися до акції солідарності з Олегом Синцовим, який п’ятий день голодує і понад 4 роки незаконно утримується у російському ув’язненні.

Як повідомлялося раніше, мужній патріот, що перебуває зараз у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі, що на півночі Росії, оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити з російських тюрем всіх українських політв’язнів.

Сьогодні правозахисний центр «Меморіал» оголосив, що приєднується до цієї вимоги. В оприлюдненому з цього приводу прес-релізі сказано: «У далеко не повних списках російських політв’язнів, які веде наша організація, імена 24 громадян України, включаючи Сенцова. Всі вони, як і інші політв’язні, повинні бути негайно звільнені».

Олег Сенцов і Олександр Кольченко були затримані представниками російських спецслужб в Криму в травні 2014 року й безпідставно звинувачені в організації терактів на півострові. У серпні наступного Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Олександр Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply